piątek, 2 września 2016

Dzwonek telefonu

Prawie dwa tygodnie temu gdy po raz kolejny wyruszałem na Ukrainę autobusem z Krakowa do Lwowa, kobiecie siedzącej w sąsiednim rzędzie foteli odezwał się telefon. Dzwonkiem była piosenka polskiej grupy Taraka „Podaj Rękę Ukrainie”. 
Taki dzwonek w telefonie słyszałem już nie raz na Ukrainie. Kiedyś z kumplem, zaraz po rewolucji wyszliśmy z cmentarza Łyczakowskiego we Lwowie, w kiosku kupiliśmy piwo, siedzimy, pijemy, rozmawiamy. Podchodzi miejscowy Polak, zagaduje, chce nam sprzedać polską gazetę. Już nie pamiętam czy ją kupiliśmy ale na pewno kupiliśmy mu piwo, siedzimy, gadamy. W sąsiedztwie siedziała grupa miejscowych Ukraińców i też spożywała. Nagle jednemu z nich odzywa się telefon. Ten sam dzwonek. I takich dzwonków odzywa się na Ukrainie zapewne dużo do dziś! Ukraińcy pamiętają nam pomoc w czasie rewolucji!

A wspomniana piosenka została wyemitowana w jeden z mroźnych ale jednocześnie gorących dni rewolucji o jednej umówionej porze przez wszystkie polskie media elektroniczne. Ukraina nam to pamięta. Nie zmarnujmy tego!!! 
Poniżej kilka moich zdjęć z początku Rewolucji Godności: Występ Taraki na Majdanie w czasie Rewolucji. Zobaczcie koniecznie!!! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz