czwartek, 5 lutego 2015

Broń dla Ukrainy!

Szlag mnie jasny zaraz trafi! M-Umia Europejska, bezzębne NATO i USA przestępujące z nogi na nogę, drapią się po dupie i zastanawiają się czy dostarczyć broń dla ukraińskiej armii odpierającej w Donbasie rosyjskie ataki!
„Bo to może doprowadzić do zaostrzenia konfliktu”
„Bo ten kryzys należy rozwiązać na drodze negocjacji”
To jak te negocjacje będą wyglądać? Jak Rosjanie rozbiją już ukraińską armię to wtedy przystąpią do negocjacji z Ukrainą rzuconą na kolanach, mającą nóż na gardle! Ilu jeszcze cywili, ilu ukraińskich żołnierzy musi zginąć żeby ktoś wreszcie uderzył pięścią w stół!
Rosja dostarcza terrorystom nowoczesną broń, roztacza przeciwlotniczy parasol ochronny, wprowadza czołgi i artylerię a ukraińskie siły topnieją. Ukraina potrzebuje systemów dowodzenia, łączności, zakłócania elektronicznego, osobistego ekwipunku dla żołnierzy, środków zwiadu np. dronów – to całe wyposażenie nie jest śmiercionośne i można by je przecież dostarczyć. Ale potrzebują też nowoczesnej broni przeciwpancernej oraz innej. Nie trzeba im wysyłać tony kałasznikowów bo tego mają w bród. 
Rozstrzygnięcie dyplomatyczne będzie możliwe tylko wtedy gdy Ukraina będzie w stanie sama się obronić. Do tego potrzeba jednak nowoczesnego sprzętu. 
A czymże było dostarczanie broni afgańskim mudżahedinom walczącym w latach 80-tych z imperium zła? 

Świat już kiedyś zapłacił wysoką cenę za politykę ustępstw i ugłaskiwania dyktatora. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz