środa, 10 grudnia 2014

Spa w Starych Kiejkutach


Afera z tajnymi więzieniami CIA krąży i skupia uwagę mediów, które, jak to zwykle zachłystują się nową – starą sensacją. Jednak im więcej o tym wszystkim mówią politycy i media tym wzrasta zagrożenie atakiem terrorystycznym na nasz kraj lub żołnierzy stacjonujących poza jego granicami a także nasze placówki dyplomatyczne na całym świecie.

Cała sprawa to porażka USA. Tajność całej sprawy padła przez tarcia polityczne i chęć zdobycia dodatkowych punktów w kolejnych wyborach. Nasz kraj dostał jakby rykoszetem tego, że grupa senatorów USA, zwłaszcza demokratów chciała dowalić republikanom. Tak w największym uproszczeniu. Prawa człowieka są tu, moim zdaniem na szarym końcu.

Inną sprawa jest w ogóle legalizacja tortur w przepisach amerykańskich. Jak powiedział w jednym z wywiadów płk Makowski wprowadzenie legalnych tortur to swego rodzaju porażka wywiadu. Wiadomo przecież, że wszystkie służby stosują różne „niekonwencjonalne” metody przesłuchań i pozyskiwania informacji. W policji kiedyś nazywano to „rozpytaniem dynamicznym”. Jednak legalizacja tego typu metod może prowadzić do nadmiernego ich stosowania, co w tym przypadku miało miejsce. Jednak różne „ważne” organizacje broniące praw człowieka już chyba zapomniały o tym co stało się w Nowym Jorku w 2001 roku, zapomniało zapewne o Piotrze Stańczaku zamordowanym przez islamskich terrorystów, o dziennikarzu Waldemarze Milewiczu zastrzelonym w zasadzce, że o kilkudziesięciu zabitych naszych żołnierzach w Iraku i Afganistanie nie wspomnę. A więc nie płaczmy aż tak nad „biednymi” terrorystami bo ci po wyjściu na wolność zapewne bez wahania urżnął łeb niewiernemu, obrońcy praw człowieka.

Celnie podsumował amerykański raport były szef agencji wywiadu Siemiątkowski – porównał go do wypocin Macierewicza z rozwiązania WSI. Skala szkodliwości jest podobna. Bo kto będzie chciał teraz współpracować z CIA?

Mówienie o tej sprawie jest sprzeczne z polską racją stanu. Ale mleko się już wylało…

foto internet

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz